Łosoś po tajsku
- Całkowity czas 46 min.
- 20 min.
Czas przygotowania - 6 min.
Gotowanie - 20 min.
Studzenie
Składniki
2 osób
SKŁADNIKI RYBY:
2 Steki z łososia
5 cl Sos sojowy o niskiej zawartości soli
0.5 Limonka
2 Ząbki czosnku
1 łyżeczka Tarty imbir
SKŁADNIKI PRZYSTAWKI:
0.5 Czerwona papryka
1 Marchewka
0.5 Cukinia
0.5 łyżka Oliwa z oliwek
25 g Mange-tout
25 g Kiełki fasoli
Sól, pieprz
KOŃCOWE SKŁADNIKI:
2 łyżka Słodki sos chili
0.5 Cebulka dymka
1 łyżka Ziarna sezamu
0.5 Limonka
Kilka gałązek kolendry
Czas przygotowania
Etap 1 /7
Pokrój łososia w dużą kostkę. W naczyniu wymieszaj sos sojowy, sok z limonki, posiekany czosnek i starty imbir. Wrzuć łososia, włóż pojemnik do lodówki i marynuj przez 20 minut.
Etap 2 /7
Umyj i osusz paprykę, marchewkę i cukinię. Paprykę pokroić w paski i usunąć rdzeń. Obierz marchewki i pokrój je w małe słupki. Cukinię pokroić w słupki tej samej wielkości. W naczyniu wymieszaj posiekane warzywa z olejem. Dodaj mangetout i kiełki fasoli. Doprawić solą i pieprzem.
Etap 3 /7
Aktywuj 1 miskę. Połóż rybę na talerzu.
Etap 4 /7
Aktywuj 2 miskę. Połóż warzywa bez talerza.
Etap 5 /7
Naciśnij SYNC, aby oba urządzenia zakończyły gotowanie w tym samym czasie. Naciśnij START, aby ustawić oba tryby gotowania.
Etap 6 /7
W połowie gotowania warzywa zamieszaj.
Etap 7 /7
Połóż warzywa i łososia na talerzach i podawaj. Posyp łososia słodkim sosem chilli, szczypiorkiem i ziarnami sezamu. Warzywa skrop sokiem z limonki i posyp kolendrą.